15363
  ۱۳۹۰/۲/۲۶
نمایشگاه پوسترهای یک گرافیست در خانه عکاسان گشایش یافت
طراحی پوستر کلاژ با دور ریزهای کاغذ عکاسی
زهره مظلومی،هنرمند جوان در آیین گشایش نمایشگاهی از آثار طراحی پوستر خود با عنوان هویت پنهان گفت: با استفاده از دور ریز عکس ها پوستر طراحی کردم و به تمام اتفاقات نابجایی که روی کاغذ عکاسی افتاده بود هویت بخشیدم.
   

 

در این نمایشگاه زهره مظلومی هنرمند جوان از اهالی اهر آثار خود را با نام "هویت پنهان"  در خانه عکاسان حوزه هنری به نمایش گذاشته است.

او در این مجموعه 13 اثر را که به گفته خود او موضوع پایان نامه دانشگاهی او در رشته گرافیک بوده و پوستر هایی از دور ریز عکاسی را در برابر دید بازدیدکنندگان نگارخانه شماره دو خانه عکاسان قرار داده است.

مظلومی در معرفی آثار خود گفت: با استفاده از دور ریز عکس ها پوستر طراحی کردم و به تمام اتفاقات نا بجایی که روی کاغذ عکاسی افتاده بود، هویت بخشیدم؛اتفاقاتی چون کم یا زیاد نور خوردن کاغذ عکاسی ، گیر کردن کاغذ در دستگاه چاپ، تنظیم نبودن فیلتر ها و دیافراگم.

او درباره یکی از پوسترهایش توضیح داد:مچالگی عکسی که صورت کودکی در وسط آن قرار دارد در کار من مفهوم بزرگی را به دوش می کشد.یا لکه های پر معنای پوستر های من همان فعل و انفعالات داروی ظهور یا ثبوتی بوده که در سطل زباله روی عکس ها پدیدآمده است.
او افزود: هنر معاصر استفاده از هر چیزی را مجاز می شمارد. من نیز زباله عکس ها را به این "هر چیز" اضافه کردم.

این آثار به گفته مظلومی دارای مضمون اجتماعی هستند و بر روی هر یک از آن ها جملات یا اشعاری به انگلیسی نوشته شده است. هنرمند اهری در این باره گفت:هر تصویر حرفی دارد و هر کس به دید خود به تصویر نگاه می‌کند و حرفش را با دیدگاه خود می فهمد اما این نوشته ها ارتباطی بوده که من با این تصاویر بر قرار کرده ام و اسم این گالری را از آن رو هویت پنهان گذاشته ام چون این آثار از قبل زباله بوده اند و هویتشان در پشت زباله بودنشان پنهان است.

زهره مظلومی از سال 87 به طور جدی کار هنری خود را آغاز کرده و تا کنون 4 نمایشگاه در ایران و 2 نمایشگاه در ترکیه داشته است. 

 نمایشگاه هویت پنهان تا 28 اردی بهشت برپاست.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از 10 تا 17 به نگارخانه شماره دو خانه عکاسان در خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ مراجعه کنند.
 

©2014 HozehHonari. All Rights Reserved